XXI. MEZINÁRODNÍ FESTIVAL OUDOOROVÝCH FILMŮ 2.11.-CELODENNÍ

-nákup vstupenky je možný online, na pokladně kina, nebo na všech předprodejních místech-

17:00 hodin

B ŠTÍTOVÁ STĚNA (R. Hatiar, Slovensko, 30 min.)Východní stěna Mlynárika je považována za nejdominantnější v Tatrách. V 70. letech se jí podařilo zdolat legendární české dvojici Rybička – Šmíd. O 30 let později se „Diretku“ pokusili zdolat slovenští horolezci Krasňanský a Krištoffy.

C OCEAN´S BREATH (G. Carpanzano, Itálie, 9 min.)Freediverka Eddy se ptá, jaká je podstata přírody, jak jsme s ní propojení? Vnímá složitost a sílu vodního i pozemského propojení. Příroda je výsledkem všech vztahů.

A LA MIA ALTA VIA (J. Piga, Slovensko, 37 min.)Cestopis zachycující čtyři slovenské kamarády na týdenní cestě přes italské Dolomity.

B OVERHANG (L. Costes, M. Bourgeois, Francie, 13 min.)Učitel horolezectví Jonathan se snaží najít jinou lezeckou cestu v kaňou Verdon, a zároveň hledá rovnováhu mezi sportem a rodinou, protože se stal nedávno otcem.

 

19:00 hodin

A FUEGO (K. Bron, P. Henni, Andorra, 3 min.)
  Kilián sjíždí na kole nejkrásnější a úžasná místa od Guatemaly přes Bolívii po Peru.
C AMAZONIE: NA NAFUKOVACÍ KANOI MEZI PIRANĚ (M. Hanáková, ČR, 11 min.)
  Úspěšná výprava do liduprázdné amazonské džungle, kde čtveřice Čechů sjela za 11 dní 220 km úseku řeky Zuid a Lucie v Surinamu.
A DAGLI (E. Aybars Arpacik, Turecko, 7 min.)
  Krátký snímek nám ukazuje zelenou jeskyni na severu Turecka.
B HORSKÝ VŮDCE (P. Barabáš, Slovensko, 68 min.)
  Horští vůdci jsou i po 150 letech součástí magického světa Tater. Pomáhají druhým plnit své sny a touhy. Toto řemeslo je však více než svoboda, romantika a dobrodružství.

 

Čas a místo konání