ÚTĚK, NÁVRAT, SMÍŘENÍ: HERTA LINDEMANNOVÁ SE VRACÍ DOMŮ

Premiéra filmu + beseda s autory a protagonistkou

Dokument
Německo, ČR 2019, 64 minut

Námět, scénář: Serafine Lindemann, Frank Sauer
Režie, kamera, střih: Frank Sauer
Produkce: Herta Lindemann, Serafine Lindemann, Frank Sauer 

Grafické návrhy: Filip Raif
Překlady: Petra Macková
Rešerše: Radek Motzke, Bohumila Tinzová
Historický úvod: Prof. Dr. Andreas Weber
Hudba: Lukáš Morávek

Dnes téměř stoletá hrdinka Herta Lindemannová nás vyprovází na cestě časem na Jesenicko od 20. a 30. let 20. století až do současnosti. Herta se narodila a vyrostla v obci Velké Kunětice (Groß Kunzendorf). V roce 1939 promovala na Karlově univerzitě v Praze, poté co vystudovala Reálné gymnázium ve Freiwaldau (Jeseník). Po vyvlastnění v letech 1945/46 Herta díky dobrodružnému útěku uprchla přes Prahu nejprve do Švédska. Při přechodu přes pro ni neznámé a válkou zpustošené Německo v roce 1947 díky náhodě potkala v Hamburku svého budoucího manžela. Dnes žije v Hanzestadtu a v Bavorsku.

Od šedesátých let navštěvovala Herta pravidelně svůj „starý domov“, poslední tři roky ve společnosti mnichovského filmaře Franka Sauera. Za pomoci nových přátel na místě se vydávají na společnou cestu, oživují a objevují dávno zapomenuté vzpomínky v úplně novém světle.

„Dokument není jen životopisným záznamem pro budoucí generace, ale také poctou umění a výzvou pro příští generace, apelem za otevřené hranice, toleranci a vzájemnou úctu.“ (Serafine Lindemannová)

Vstup volný, bez rezervací
Bližší informace na bednarik
@kinopohoda.cz nebo 605 844 090

Čas a místo konání