LÉKAŘI BEZ HRANIC - NOMA - ŽIVOT BEZ TVÁŘE + DISKUZE | Moje kino LIVE

Moje kino LIVE

V rámci programu „Moje kino Live“ proběhne projekce dokumentu „Noma život bez tváře“, po které bude následovat debata s anestezioložkou Kristínou Ožvoldovou, která na misích s Lékaři bez hranic působila v nigerijské nemocnici se specializací na léčbu nomy. Projekce je ZDARMA. Postup, jak se k projekci připojit naleznete níže. 

LÉKAŘI BEZ HRANIC - NOMA - ŽIVOT BEZ TVÁŘE + DISKUZE | Moje kino LIVE

Restoring Dignity

Dokument
Francie 2019, 52 min

Režie: Claire Jeantet, Fabrice Catérini 

Noma je opomíjená nemoc, která doslova pojídá tváře. Každoročně připraví o život desítky tisíc lidí. Dokumentární film Noma – život bez tváře sleduje příběhy vyléčených pacientů napříč Nigérií. Jedná se o malé děti, teenagery i dospělé, kteří již dekády žijí se strašlivými fyzickými i psychickými následky této choroby. 

Režiséři Claire Jeantet a Fabrice Catérini dodávají: „Noma dokáže za velmi krátkou dobu způsobit děsivé následky, ale léčba a obnova poničených tkání trvají měsíce až roky. Tuto nespravedlnost poznali všichni pacienti i jejich blízcí. Nás zasáhla ihned po příjezdu do nemocnice specializující se na léčbu nomy v nigerijském Sokotu. Když poprvé vidíte tváře pacientů s nomou, chvíli trvá, než se na ně napojíte, protože není snadné odhadnout jejich náladu nebo pocity. Odmítnuti komunitou a v některých případech i rodinou se bohužel naučili svou tvář skrývat za šátkem.“

Moje kino LIVE

Stream můžete sledovat na této adrese: https://sal2.mojekinolive.cz/

Kde zadáte toto heslo:

Heslo: LekariBezHranic

V online kině platí tato pravidla: Nasát atmosféru našeho kina můžete už 30 minut před začátkem představení. Film začíná přesně. Během projekce si můžete povídat prostřednictvím chatu. Po filmu můžete ještě probrat dojmy a filmové zážitky. Kdo nechce, chat používat nemusí, lze ho i vypnout.

Našimi projekcemi se budeme snažit navodit atmosféru kinosálu se vším, co k němu patří. Čekají vás úvody, reakce diváků, společnost přátel, a zároveň můžete podpořit své oblíbené kino v nelehké době. Hezky se oblečte, těšíme se na vás!

Čas a místo konání