CIRKUS + PSÍ ŽIVOT + WORKSHOP ŽONGLOVÁNÍ | Moje kino LIVE

Moje kino LIVE

CIRKUS + PSÍ ŽIVOT + WORKSHOP ŽONGLOVÁNÍ | Moje kino LIVE

V rámci online streamu „Moje kino Live“ proběhne projekce filmů „Cirkus“ a „Psí život“, po které bude následovat dětský workshop žonglování s Adamem Jarchovským.

Snímky Cirkus a Psí život vypráví osudy ikonického tuláka Charlieho. V prvním se nedopatřením dostane k práci v cirkusu, když utíká před policisty. Ve druhém se mu změní život, když zachrání opuštěného psa. V obou bojuje o srdce krásné ženy a oba rovněž geniálně míchají komiku se sentimentem a zobrazují sociální nerovnost a bolestivou realitu chudých. Mistrovská práce s tělem, gagy a pečlivá choreografie činí z filmů zábavnou podívanou.

CIRKUS 

The Circus

Komedie / Rodinný / Drama / Romantický
USA, 1928, 72 min

Režie: Charlie Chaplin
Hrají: Henry Bergman, Charlie Chaplin, Albert Austin, Stanley Blystone, Heinie Conklin, Hugh Saxon, George Davis, Tiny Sandford, Jack P. Pierce

Tulák (Chaplin) se ocitá v cirkusu, kde jej honí policie, neboť jej považuje za kapesního zloděje. Charlie je při honičce natolik zábavný, že se jej majitel cirkusu rozhodne zaměstnat. Když majitel zjistí, že tulákovi nejde zábava sama od sebe, rozhodne se mu trochu pomoci. Tulák se mezitím zamiluje do krásné akrobatky, majitelovy dcery. Zdá se, že je vše na dobré cestě, dokud se ovšem neobjeví milostný sok a Charlie se nerozhodne o svou lásku bojovat.

 

PSÍ ŽIVOT

A Dog's Life

Komedie
USA, 1918, 40 min

Režie: Charlie Chaplin
Hrají: Charlie Chaplin, Edna Purviance, Syd Chaplin, Henry Bergman, Charles Reisner, Albert Austin, Minnie Chaplin, Bud Jamison, Tom Wilson, Fay Holderness, Granville Redmond

Ve filmu Psí život z roku 1918 se obvyklá postava Charlieho Chaplina – tulák – jen těžce protlouká životem. Spí na ulici, nemá co jíst a potkávají ho jen samé nepříjemnosti. Jednoho dne zachrání opuštěného psíka Scrapse, kterého se ujme a který se stane jeho nejvěrnějším přítelem. Oba se vydají do salónu Zelená Lucerna, kde tulák potká nesmělou zpěvačku, do které se zamiluje. Je ale vzápětí vyhozen, neboť nemá peníze. Tam, kde obvykle tulák spává, poté Scraps ze země vyhrabe peněženku, kterou zde schovali zloději. A tak se tulák chopí příležitosti a vydává se opět do salónu…

 

WORKSHOP ŽONGLOVÁNÍ V OBÝVÁKU S ADAMEM JARCHOVSKÝM Z CIRQUEONU:

Žonglovat může každý a nejsou k tomu potřeba dokonce ani míčky! Adam Jarchovský z CIRQUEONu – Centra pro nový cirkus diváky provede základy žonglování a ukáže jim, že své první cirkusové číslo zvládnou i jen za pomoci tří igelitových tašek.

 

 

Moje kino LIVE

Jak to funguje? Vyberte si, kolik za vstupenku na daný film můžete utratit. Základní cena vstupenky je 100 Kč. Kupte si ji, jako byste si kupovali lístek do kina a vstupenka vám s dalšími pokyny přijde do mailu, jako jste zvyklí.

Předprodej končí vždy půl hodiny před projekcí!

V PŘÍPADĚ, ŽE VÁM MAIL NEPŘICHÁZÍ, ZKONTROLUJTE SI VŠECHNY SLOŽKY VAŠEHO EMAILU (HROMADNÉ, PROMOAKCE, NEVYŽÁDANÉ) ČI SLOŽKU SPAMU.

V online kině platí tato pravidla: Nasát atmosféru našeho kina můžete už 30 minut před začátkem představení. Film začíná přesně. Během projekce si můžete povídat prostřednictvím chatu. Po filmu můžete ještě probrat dojmy a filmové zážitky. Kdo nechce, chat používat nemusí, lze ho i vypnout.

Našimi projekcemi se budeme snažit navodit atmosféru kinosálu se vším, co k němu patří. Čekají vás úvody, reakce diváků, společnost přátel, a zároveň můžete podpořit své oblíbené kino v nelehké době. Hezky se oblečte, těšíme se na vás!

Čas a místo konání