CINERGY - JEDEN MUSÍ Z KOLA VEN | Moje kino LIVE

Moje kino LIVE

Poslední akcí edukativní platformy Cinergy pro rok 2020 bude online projekce filmu „Jeden musí z kola ven“ v režii Tomase Alfredsona. Snímek vzniklý na základě knihy nedávno zesnulého spisovatele Johna le Carrého, známého především svými špionážními a politickými romány. Odborný úvod o zmíněných autorech a jejich tvorbě povede Pavel Sladký.

CINERGY - JEDEN MUSÍ Z KOLA VEN + DEBATA| Moje kino LIVE

Tinker Tailor Soldier Spy

Thriller / Mysteriózní / Drama / Krimi
Velká Británie / Francie / Německo, 2011, 122 min

Režie: Tomas Alfredson
Předloha: John le Carré 
Hrají: Gary Oldman, Colin Firth, Tom Hardy, Mark Strong, Ciarán Hinds, Stephen Graham, Benedict Cumberbatch, Simon McBurney, Roger Lloyd Pack, Kathy Burke, Christian McKay, David Dencik, Toby Jones, John Hurt, John le Carré, Konstantin Chabenskij, Světlana Chodčenkova, Jamie Thomas King, Laura Carmichael, William Haddock

Píše se rok 1973 a britská tajná služba MI6 se pokouší ve svém středu nalézt sovětského špiona a udržet Spojené království v bezpečí. K odhalení „krtka“ je povolán z předčasného důchodu George Smiley (Gary Oldman). Seznam podezřelých ze zrady je zúžen na čtyři a Smiley má jediný úkol – označit, kdo z nich kompromituje britskou tajnou službu. Je to ambiciózní Percy Alleline (Toby Jones), jemuž přidělili krycí jméno Švec; zdvořile sebevědomý Bill Haydon (Colin Firth), přezdívaný Krejčí; statečný Roy Bland (Ciarán Hinds), zvaný Voják; pokuřující Toby Esterhase (David Dencik) vystupující pod jménem Chudák; nebo samotný Smiley, zapsaný jako Žebrák? Jen tomu nejlepšímu špionovi je radno věřit. Ale kdo jím je a na čí straně stojí? Klasika, která změnila špionážní drama v režii Tomase Alfredsona (Ať vejde ten pravý) a s hudbou génia Alberta Iglesiase (skládal hudbu k většině filmů Julia Medema a Pedra Almodóvara).

 

Moje kino LIVE

Jak to funguje? Vyberte si, kolik za vstupenku na daný film můžete utratit. Základní cena vstupenky je 100 Kč. Kupte si ji, jako byste si kupovali lístek do kina a vstupenka vám s dalšími pokyny přijde do mailu, jako jste zvyklí. Předprodej končí vždy půl hodiny před projekcí!

V PŘÍPADĚ, ŽE VÁM MAIL NEPŘICHÁZÍ, ZKONTROLUJTE SI VŠECHNY SLOŽKY VAŠEHO EMAILU (HROMADNÉ, PROMOAKCE, NEVYŽÁDANÉ) ČI SLOŽKU SPAMU. EMAIL VŽDY PŘICHÁZÍ Z EMAILU KINO@MKZJES.CZ.

V online kině platí tato pravidla: Nasát atmosféru našeho kina můžete už 30 minut před začátkem představení. Film začíná přesně. Během projekce si můžete povídat prostřednictvím chatu. Po filmu můžete ještě probrat dojmy a filmové zážitky. Kdo nechce, chat používat nemusí, lze ho i vypnout.

Našimi projekcemi se budeme snažit navodit atmosféru kinosálu se vším, co k němu patří. Čekají vás úvody, reakce diváků, společnost přátel, a zároveň můžete podpořit své oblíbené kino v nelehké době. Hezky se oblečte, těšíme se na vás!

Čas a místo konání