BERÁNEK A VLK + DEBATA| Moje kino LIVE

Moje kino LIVE

Vítáme vás v našem kině u vás doma. Protože vás chceme potkávat a dělat dál společně to, co nás baví, vymysleli jsme pro všechny kinofily online projekce. 

BERÁNEK A VLK + DEBATA | Moje kino LIVE

Dokument
ČR, 2020, 51 min

Režie: Martin Čáp

Jak spolu mohou vlci a chovatelé sdílet krajinu? Na to odpovídá nový dokument Beránek a vlk. Snímek mapuje soužití lidí a vlků ve střední a jižní Evropě. Díky zvyšující se ochraně přírody v posledních dekádách došlo v mnoha evropských zemích k návratu nebo nárůstu již existující vlčí populace.

Film ukazuje příběhy farmářů z České republiky, kteří jsou návratem vlků zaskočeni a hledají způsoby, jak s nimi koexistovat. Dále přibližuje, jak s přítomností vlků v okolí svých pastvin pracují chovatelé i ochránci přírody v Itálii či ve Španělsku, kde vlci nikdy nevyhynuli. Díky jejich zkušenostem v dokumentu uvidíte i konkrétní příklady efektivního zabezpečení stád.

Premiéru promítáme ZDARMA. Po filmu bude navíc následovat debata s vedoucím programu na ochranu velkých šelem v Hnutí DUHA Olomouc Miroslavem Kutalem a zvukařkou z filmového štábu Barborou Krobovou o tom, proč film vznikl, jaké bylo natáčení či jak vypadá krajina, obývaná jak šelmami, tak pastevci.

Projekce je zdarma zde: https://sal2.mojekinolive.cz/

Heslo: beranekavlk  

 

Moje kino LIVE

V online kině platí tato pravidla: Nasát atmosféru našeho kina můžete už 30 minut před začátkem představení. Film začíná přesně. Během projekce si můžete povídat prostřednictvím chatu. Po filmu můžete ještě probrat dojmy a filmové zážitky. Kdo nechce, chat používat nemusí, lze ho i vypnout.

Našimi projekcemi se budeme snažit navodit atmosféru kinosálu se vším, co k němu patří. Čekají vás úvody, reakce diváků, společnost přátel, a zároveň můžete podpořit své oblíbené kino v nelehké době. Hezky se oblečte, těšíme se na vás!

Čas a místo konání